Apie 6stygas...

 

Naujasis Administratorius:

Sveiki, esu Edvinas Jurelė, šio saito naujasis administratorius nuo 2010 gruodžio 29. Perėmiau draugo Ričardo sukurtą 6stygos tinklapį... Su Ričardu esu pažįstamas jau nuo pat gimimo, mes lankėm tą pačią Utenos Adolfo Šapokos gimnaziją.

 

Trumpai apie mano sunkią pradžią grojant gitara:

Taigi, išaušo gražus 2008 metų kovo 13 rytas (puikiai atsimenu datą ;)). Dar kaip šiandien regiu mano tėčio seną gitarą, atremtą į kampą. Staiga į galvą toptelėjo mintis: kodėl gi man nepabandžius išmokti ką nors pagroti? Kadangi neturėjau nė žalio supratimo kaip su gitara elgtis, puoliau į interneto platybes ieškoti atsakymų į staiga iškilusius klausimus. Radau pagrindinių akordų lapą, iš kurio ir surinkau pirmąjį akordą (Tai buvo C mažorinis akordas). Man taip patiko, kad norėjosi išmokti kuo daugiau, tačiau norą stabdė pirštų skausmas :D (Šį skausmą patiria kiekvienas pradedantis groti gitara). Nepaisant visų skausmų, aš mokiausi valandų valandas (iš pradžių po ~1 val per dieną, o vėliau ~2-3 valandas per dieną), info ieškojau visagaliame google (ir youtube). P.S. Mokiausi ir mokausi savarankiškai...

Jau po pusmečio turėjau pirmą pasirodymą savo mokyklos kalėdiniame renginyje. Žinoma, mano nuomone pasirodžiau klaikiai, tačiau jau tokia mano pradžia... :)

Štai šiandien jau gitara groju 5(penktus) metus, groju ir kuriu dainas tiek tabulatūra(tabais), tiek akordais (P.S. 2010 gruodžio pradžioj sukūrėm instrumentinį "singlą" kartu su Ričardu :D). Žinoma dainų ne begalės (Dabar ~20, o dar yra nebaigtų :D ), tačiau idėjų turiu. Mano didieji įkvėpėjai yra Eric Clapton ir Tommy Emmanuel (Jie nerealūs). Dėl mano grojimo stiliaus draugai dažnai vadina mane Clapton'u arba bliuzmenu. :D

Antraisiais savo grojimo metais pradėjau domėtis atskirais stiliais: iš pradžių baladės, toliau bliuzas, rokas, roko baladės ir t.t. Didžiąją savo mokslų dalį skyriau bliuzui bei solo gitarai (elektrinę gitarą įsigijau antrųjų savo grojimo metų vidury)... Taigi, gan gerai gaudausi solo gitaroj, turiu nemažai teorinių žinių...

Nors nemažai laiko praleidau prie elektrinės gitaros, tačiau šiuo metu groju vien akustine. Todėl ir dainas pradėjau kurti būtent su ja, 30 metų senumo tėčio gitara :). Pragrojęs 3 metus įsigijau naują elektroakustinę gitara Cort MR-710F, tikrai patariu išbandyti ir Jums, kokybė puiki, skamba fantastiškai.

Trečiųjų savo grojimo metų vidury pradėjau kurti dainas, lyg ir visai netyčia, tačiau kažkas išėjo... Pirmasis mano instrumentinis kūrinys yra "Jazzy", kurio debiutas buvo mano mokykloje. Nuo tada ir prasidėjo...

Aplinkybės susiklostė taip, kad gavau pasiūlymą groti grupėje. Sutikau ir štai nuo 2011 birželio grojau Utenos kultūros centro grupėje "Interval'as" elektroakustine (ritmine) gitara. 2012 rugpjūtį atsiskyriau nuo grupės (nes nuo rugsėjo - studentas). Įstojau į specialybę "Multimedija ir kompiuterinis dizainas" VGTU.

Aš kaip ir Ričardas, turiu antrą hobį. Tai programavimas (ateitį sieju su informatikos mokslais). Programuoju Pascal (Free pascal bei Delphi grafinėj aplinkoj), šiek tiek domiuosi C++, ActionScript3(Flash), Objektinio C++ kalbomis. Žinoma, programavimas "suėda" labai didelę mano gitaros mokslų dalį, tačiau negalvokit, kad nebegroju gitara... Ji man buvo ir yra pats mieliausias instrumentas. :)

Taigi, tiems kas grojat gitara patariu nemest šio puikaus užsiėmimo, o tiems, kurie negrojat čiupkit gitarą ir grokit, grokit, grokit... :DD

Nuoširdžiai, Edvinas

Senasis administratorius 2013-02-28

Noriu pranešti, kad tinklapyje esanti skiltis "Pagaminta Lietuvoje", kurią aš redagavau, persikėlė į mano naująjį blogą silicis.webnode.com/. Visgi elektronika užsiiminėju žymiai seniau (nuo 2008m.) ir rimčiau nei groju gitara. Tad prdėjau naują savo blogą elektronikos tema. O šį galutinai paliksiu draugui Edvinui. Padedu gilintis į mikrovaldiklių programavimą, automatiką, robotiką, signalų apdorojimą. Tad visus mano skilties lankytojus, kurie domisi elektronika, kviečiu apsilankyti mano naujajame bloge. Tikiuosi ir ten rasite ką nors įdomaus ir naudingo.

 

Senasis administratorius 2011-09-26

Šiokios tokios naujienos... Visgi įstojau į seniai planuotą specialybę - elektronikos inžineriją VGTU. Laisvo laiko studijos daug nepalieka, tad skyrelis "Pagaminta Lietuvoje" judės gana nežymiai, bet kadangi specialybė jau tokia, tai manau galite tikėtis sulaukti įdomesnių schemų, senų schemų patobulinimų/atnaujinimų. Kada tik turėsiu laiko, stengsiuosi įkelti vis po naują schemą į minėtąjį skyrelį. Skyrelis nėra visai "apkerpėjęs", tad PTP (Pasigamink Tai Pats, tiesioginis vertimas iš ang. DIY - Do It Yourself) entuziastams šiokios tokios veiklos jau yra. Bandykite kurti pateiktas schemas, analizuokite jas ir bandykite patobulinti. Labai laukiu jūsų darbų nuotraukų, papildyti lankytojų darbų parodai, kurias galite siųsti 6stygos.ricardas@gmail.com. Taip pat būtų smagu sulaukti jūsų komentarų, pasiūlymų ir skyrelio įvertinimų, kuriuos galite palikti komentarų formoje pagrindiniame skyrelio lape ar atsiųsti man nurodytu el. paštu. Linkiu sėkmės konstruojant! 

 

Senasis Administratorius:

2011 metų pavasarį buvau abiturientas, todėl mažai laiko randau šio saito vystymui. O dar maži keblumai su pamokų autorinėmis teisėmis... Jau buvo kilusi mintis saitą ištrinti, bet neprisiverčiau, visgi tikrai nemažai darbo įdėta. Todėl kilo mintis perleisti šį saitą tvarkyti geram draugui. Jo patirtis su gitara tikrai ženkliai didesnė nei mano, todėl manau lankytojams jis turės ką papasakoti. Draugas sutiko. Todėl dabar šis saitas turi Naują Administratorių!

O aš pasilikau sau skiltį "Pagaminta Lietuvoje", kuri manau artimiausiu laiku truputį atsinaujins. Nors dabar daugiausiai laiko skiriu elektronikai (šviečiasi ateitis ir studijos susijusios su ja), nuo gitaros galutinai neatitrūkau, todėl retkarčiais sukonstruoju kokį linksmą ir naudingą elektroninį niekutį savo gitarai. Būtent šiuos niekučius ir pabandysiu aprašyti skyrelyje "Pagaminta Lietuvoje".

 

Senasis Administratorius apie save: 

Sveiki, aš esu Ričardas, šio saito senasis administratorius. Turėdamas laisvo laiko sukūriau šį  6stygos.webnode.com  tinklapį, skirtą tiek patyrusiems gitaristams, tiek norintiems pradeti groti gitara, ar tiesiog besidomintiems šiuo šauniu muzikos instrumentu.

Pats gitara groju gana neseniai, pradejau 2009 metai iškart po naujųjų metų. Buvo žiemos atostogos, kampe stovejo tečiui dovanota naujutelaite Marris D220 akustinė gitara ir netyčia nutvėriau lapelį, kuriame buvo paties tėčio "iš klausos" surašyti mažai žinomos dainos akordai. O akordus buvau jau pramokęs, nes karts nuo karto paimdavau į rankas gitarą, ale "pabrazdint". Taigi po maždaug 4 valandų (nežinau iš kur tiek kantrybės turėjau) jau sugebėjau pagroti šį kūrinį... Na o tada viskas ir prasidejo, taip sakant "pagavau kablį". Tada sekė apie 4 mėnesiai kasdieninio grojimo po 2-4 valandas ir gana pramokau "brazdinti".

2009 pavasarį turėjau ir vieną pasirodymą, taip vadinamoje ŠGMA (Šapokos Gimnazijos Muzikos Apdovanojimuose). Tai kasmetinis renginys, kuriame dalyvauja Utenos Adolfo Šapokos Gimnazijos devintokai ir dešimtokai. Buvau pasodintas į vidurį scenos, už manes klasiokas mušė būgnus, šonuose puslankiu sustoję dainavo būrelis balsingesnių klasės draugų, o as brazdinau "The Beatles" kūrinio "Yellow river" lietuvišką versiją, perdainuotą keistuolių teatro. Po pasirodymo buvau suprakaitavęs ir gerokai įraudęs. Tai buvo pirmas ir vis dar vienintelis mano pasirodymas...

Vėliau atsirado noras pačiam įgarsinti gitarą (turiu ir antrą hobį - elektroniką), tad truputį apleidau pačią muziką ir dirbau su gitara. Taip ir praėjo tas noras sėdėti prie gitaros po 4 valandas... Tačiau gitaros neatsisakiau, vis dar prisėdu "pabrazdinti", dar ir į savadarbį gitaros kubą pasijungiu savo akustinę, su ranka vyniotu garso nuėmėju, tėvam paerzinti! :P

Tad nors ir trumpas tas mano laikas, praleistas su gitara, bet įvairiausios medžiagos prisikaupė, tiek apie gitarą, tiek apie kubus, prikaupiau tabulatūros ir kitos su gitara susijusios velniavos. Kuria ketinu pasidalinti su visais mano saito lankytojais.

Todėl linkiu jums, jei jau teko kartą pamilti gitarą, nepaleiskite ir neapleiskite jos! O tiems kurie dar tik kėtina susidurti su gitara, sakau, kad tai tikrai verta! Bus pūslių ant pirštų, bus nevilties, kai nepavyksta tinkamai sudėlioti pirštų, bet užtat bus tiek džiaugsmo, kai išmoksite groti savo pirmajį kūrinį, kai išmoksite antrajį, trečiajį, kai turėsite pasirodymą, ar sukursite savo paties dainą!

Taigi iki ir tikiuosi rasite ką nors naudingo šiame saite, kas jums padės kopti gitaristo šlovės laipteiais! :P