Forumas

Jūsų pasiūlymai šiam saitui... Ko trūksta? Ką siūlote?

Re: Re: Gamos...

Date: 03/08/2011 | By: Tomas

Super, labai ačiū :)

4/4 metras

Date: 16/07/2011 | By: Rita

Sveiki, nesuprantu kuo skiriasi keturių ketvirtinių metrai nuo aštuonių aštuntinių, groju ir nesuprantu, kuriuo metru groju. Paaiškinkit

Re: 4/4 metras

Date: 17/07/2011 | By: Administratorius

Sveika, nežinau ar tai bus moksliškai tikslu ir aišku, tačiau pabandysiu paaiškint buitiškai. Šiaip šie ritmai beveik niekuo nesiskiria.
Kai groji gitara, manau, kad groji, 4/4 ritmu, nes koja per akordą/eilutę sutrepsi 4 kartus... Jeigu grotum gitara 8/8 metru, tai reiškia, kad trepteltum 8 kartus ir gautųsi greitas punk ritmas, nes ten aštuntinėm natom ir brauko...
Taip pat šių ritmų užrašymas yra skirtingas, lape kaip pagrindas pasirenkamas metras, pvz 4/4, o užrašinėjant reikia įvairių natų, ketvirtinių, aštuntinių, 16tiniu ir pan, todėl rinktis 8/8 metrą būtų nepatogu.
Manau paaiškinau, sėkmės.

Re: Re: 4/4 metras

Date: 17/07/2011 | By: Rita

Dėkui, manau supratau!

Noreciau pasimokyti groti "voriuku"

Date: 09/06/2011 | By: LitA

Sveiki, nežinau kaip toks grojimo stilius vadinamas, kai dėliojami kairės rankos pirštai ir užspaudžiamos atskiros stygos, bet nemažai girdėjau tai vadinant "voriuku". Kadangi dar sunkiai sekasi kontroliuoti pirštus bėgiojančius po grifą, norėjau paprašyti kokių nesudėtingų kūrinių ar pratimų praktikai.

Re: Noreciau pasimokyti groti "voriuku"

Date: 09/06/2011 | By: Administratorius

Sveiki, taip yra toks "voriukas" (angl. spider), bet to nepavadinčiau grojimo stiliumi ar technika (nors angliskoj literaturoj vadinama technika). Tai labiau tokie pratimai miklinti pirštams, kai dedama pirštai pasirinkta tvarka nežiūrint į jokias tonacijas.

Spider pratimai: https://www.youtube.com/watch?v=6s32hmkdrDw - visai naudingas pratimas https://www.youtube.com/watch?v=B_o-tG09Bj8&feature=related - šį pratimą dažnai naudoju. Puikus, ypač kai "neklauso" pirštai. Šiaip patarčiau nesusikoncentruoti vien su spider pratimais, nes juos grojant nėra paisoma tonacijos, todėl gali "karpyt" ausis. Taigi, patarčiau daugiau pasėdėti prie lengvų kūrinukų (jei grojate kurinius tabulatūra: klasikiniai ir fingerpicking) arba jei grojate soline gitara, tai prie gamų, paternų, skalių ir pan.

Lengvi kūrinukai: Šio tinklapio meniu skilty spausti: Kūriniai -> Vidutiniai. Ten rasi tabulatūros klasikinei gitarai (tie geri ir lengvi kūriniai). Taip pat lengvų kūrinių skyriuj tinka visi. Iš tikrųjų pirštams miklint tinka bet kokie kūriniai tabulatūra.

Gamos ir paternai: Patarčiau išmokt ir pasidomėt: mažorinėm gamom, minorinėm gamom, taip pat mažorines ir minorines pentatonikas bei mažorines ir minorines bliuzo pentatonikas.
Taigi, sėkmės :D

Pentatonika

Date: 19/05/2011 | By: abc

Sveiki,
Turiu klausimą. Nemoku tvarkingai suformuluoti, tikuosi suprasite. Tarkime groja du žmonės. Vienas Solo, kitas ritmą. Tai F minorinėje pentatonikoje galima imrovizuoti tik tada, kai buna F mažorinėje tonacijoje grojamas ritmas? O kai keičiasi tonacija, reikia keisti ir pentatonikos natas? Ar ne taip suprantu? Ačiū.

Re: Pentatonika

Date: 19/05/2011 | By: Administratorius

Sveiki, jeigu groja du žmonės, tai kokioje tonacijoje groja ritminė gitara (šiuo atveju F mažoras), tai tokioje tonacijoje groja ir solo gitara (F mažore) Čia yra papraščiausias improvizavimo būdas.

Klausime padaryta klaida: ne F minorinėje, o F mažorinėje.

Taip pat, kai ritminė gitara groja F mažorinėje tonacijoje, tuo metu solinė gitara gali groti ne tik F mažore bet ir visose kitose atitinkamose dermėse: F mažorinė, G dorinė, A fryginė, A# lydinė, C miksolydinė, D minorinė, E lokrinė.
Informacija apie dermes: https://6stygos.webnode.com/news/derm%C4%97s/

Šiuo atveju, kai improvizuojama būtent pentatonikoje geriausia maišyti F mažorinę pentatoniką su D minorine (Natos tos pačios, tik tonika (root note) skiriasi). Tuo metu ritminė, žinoma, groja F mažorinėje tonacijoje.
Papildoma informacija: https://6stygos.webnode.com/news/improvizacija-naudojant-pentatonikas/

Jeigu solo nori atlikti F minore, tai ritminė turi groti G# mažorinėje toncijoje.

Sėkmės ;)

Re: Re: Pentatonika

Date: 19/05/2011 | By: abc

Dar kartą ačiū! Labai padėjot. :)

Re: Re: Re: Pentatonika

Date: 20/05/2011 | By: Administratorius

Visada prašom, jei tik kyla klausimų, nebijokit klausti, kuo galėsiu tuo padėsiu ;) jei nori gali prašyti ir pamokos, parašysiu ir ten smulkiai išdėstysiu vieną ar kitą temą.

Dėl bosinių natų

Date: 03/05/2011 | By: Eugenijus

Sveiki, norėjau paklausti, ar yra kokia nors speciali sistema atsirenkant bosines natas, kurios derėtų prie melodijos natų?

Re: Dėl bosinių natų

Date: 03/05/2011 | By: Administratorius

Yra, tarkim sudėtinguose kūriniuose kur bosinę partiją atlieka atskiras žmogus yra "Bėgiojantis bosas" (apie jį girdėjęs tik pavadinimą), tačiau kalbant apie gitarą, kai grojama kūrinys tik viena gitara, dažnai bosinė linija kartojama pasirinkus vieną kokį nors fragmentą (Windy and warm)...
Dažniausias variantas: šiaip turbūt pastebėjai, kad ir greensleeves kūriny, kiekvieno takto pradžioj sugrojama tuo metu imamo akordo bosinė nata (dažniausiai akordo tonika) Pasiskaityk:Tonika
Gražiai skamba harmoniniai intervalai, kai natos, kurios yra su melodine nata yra grojamos per "tobulą intervalą"(angl. perfect interval) t.y. kai melodinė nata su bosine nata sudaro primos, kvartos, kvintos arba oktavos intervalus...
Aš dažniausiai kūriniuose ir naudoju tobuliuosius harmoninius intervalus... Žinoma yra ir daugiau niuansų su bosinėm natom, tačiau pagrindinius, manau, jau išvardinau.

Items: 37 - 48 of 77
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

New comment

Atnaujinta naujienų skiltis!

Įdėta naujų pamokų

Sukurtas "Dainos ir įrašai..." skyrelis

Nauja meniu skiltis: "Turgelis"

Pagaminta Lietuvoje! įdėta naujų pedalų/efektų schemų 

Sukurtas fotoalbumas skiltyje "Apie 6stygas"

Įdėta pamoka "Intervalai"

Atnaujintas skyrelis "Apie 6stygas" 

Sukurtas skyrelis "Įdomūs straipsniai" 

Įdėta pamoka "Dermės ir Tonacijos"

Sukurtas skyrelis "Kūriniai" 

Sukurtas skyrelis "Prašytos pamokos" 

Paruoštas dainų archyvas...

Įdėta naudingų siuntinių skiltis...

Panaikintos kelios diskusijos ir apklausos...

Startavo skyrelis "Pagaminta Lietuvoje"...