Cigar box guitar

28/03/2012 09:12

 

Cigar box guitar

(Cigarų dėžutės gitara)

 

Cigarų dėžutės gitara yra primityvus styginis instrumentas, artimas mandolinai ar gitarai. Šios gitaros dažniausiai turi 2-4 stygas. Cigarų dėžutės gitaros rezonatorius, kaip sako pats pavadinimas yra padarytas iš cigarų dėžutės. Pirmosios cigarų dėžutės gitaros buvo užfiksuotos 1876m, nes iki minėtų metų cigarai buvo pakuojami didelėse dėžėse ir tik vėliau mažesnėse patogesnėse dėžutėse, kurias išradingi veikėjai sugebėjo panaudoti kaip muzikos instrumento dalį. Kadangi dėžutė gana tvirta ir pagaminta iš plonos medienos, ji puikiai tinka savadarbei gitarėlei.

Šiomis gitaromis ypač apsėsti užatlančio gyventojai, kurie šias gitaras gamina ne tiek kaip instrumentą grojimui, bet kaip puošmeną ir išradingumo parodymą. Yra begalės forumų, kuriuose žmonės diskituoja kuris kuo išradingiau sugalvos kaip pagaminti cigarų dėžutės gitaros tiltelį, grifą ar kitą dalį. Paprastai stengiamasi gaminant tokią gitarą naudoti tik paprastus buityje aptinkamus elementus, kaip varžto gabalėlis vietoje tiltelio, ar metalinis dubuo, kaip dalis rezonatoriaus. Labai dažnai modernesnėse cigarų dėžutės gitarose galima aptikti pjezokeramikinius ar magnetinius garso nuėmėjus, tad kartais nematant pačio instrumento galima tikrai apsigauti ir šių mažų gitarėlių skambesį sumaišyti su rimtų elektrinių gitarų.

Kaip pastebėjau cigarų dėžutės gitaros dažniausiai naudojamos kantri ir bliuzo stiliams. Kas įdomiausia, kad šiomis gitaromis yra groję ir rimti atlikėjai per savo pasirodymus, tokie kaip ZZ Top, Lynyrd Skynyrd, Charlie Brown.

O štai keletas pavyzdžių: